A teremtő esetében láttuk tehát, hogy a tudat képes a semmiből létrehozni mindent és a teremtés folyamatos, mert a tudat minden pillanatban jelen van, soha nem szűnik meg. Mivel az ember az életenergia mindhárom fajtáját, tehát az élő, érzelmi és szellemi energiát is birtokolja, ezért az ember állandóan teremti a valóságot.
Látható az is, hogy örökkévaló, soha el nem múló, meg nem szűnő folyamat, hiszen állandóan megújul, terjeszkedik, tágul abból a vágyából adódóan, hogy minden formában és minden körülmények között szeretné megismerni és megtapasztalni önmagát.
A mindenhatóhoz csak annyit, hogy ha valóban minden csak bennünk van, akkor könnyű belátni, hogy tényleg mindenre hatásunk van, ráadásul csak nekünk van hatásunk.
Mivel a tudat szó szerint mindenben benne van, csak különböző részletezettségben, árnyaltságban, ezért igaz rá a mindenség fogalom is, hiszen a világ ban minden rendelkezik valamilyen szintű tudatossággal.
A Szentháromság – Atya-Fiú-Szentlélek hármasság – ugyanazon tudat két aspektusa, ahol az Atya az egyetemes végtelen tudatot jelképezi, a Fiú pedig a mindenkori tudatszintet. A Szentlélek vagy isten lelke pedig a tobozmirigy, amely egy fajta tűzfalként gátolja meg azt, hogy olyan információkhoz férjünk hozzá, amely még túl korai számunkra a megértéshez.
Mint látható, ahogyan a számítógépben is minden csak benne van és rajta kívül nincs semmi, az egész világegyetem is kizárólag bennünk létezik és rajtunk kívül semmi más nincs. Bármennyire is tőlünk kívülálló környezetnek, külvilágnak tűnik minden, lényegét tekintve semmi más mint az agyunkban történő gondolatok kivetülése egy illúzió formájában. Ennek az illúziónak mi vagyunk a forrásai, mi belőlünk táplálkozik.
Bármelyik verziót is fogadjuk el igazságként meg kell állapítanunk, hogy rajtunk kívül álló isten soha nem is volt. Amennyiben az isten szó helyett a teremtő kifejezést használnánk – amelyre mint látható minden olyan fogalom érvényes, mellyel felruházták istent mint egy tőlünk független és felsőbbrendű lényt – akkor a világ bizonyosan nem így nézne ki, ahogyan most.
Az is látszik talán a leírtakból, hogy a tudomány és a vallás ugyanazt próbálják mondani, csak két különböző nyelvet beszélnek, ráadásul nem nagyon kommunikálnak egymással.
Ahogy Albert Einstein mondta:
Hogy honnan eredeztethető a vallás és a tudomány közötti ellentét, az ígérem ki fog derülni a könyv végére érve.
A kérdés tehát az, hogy ki az az isten, aki arra szólít fel bennünket, hogy imádjuk őt, fenyeget és félelemmel manipulál? Ki az, aki magát mindenki másnál felsőbbrendűnek képzeli? Hogyan és miért alakult ki a világunkban zajló szörnyűségek egyik legfőbb oka, az istenhit vagy méginkább istenimádat?
Ezekre a kérdésekre kívánom a választ megtalálni a következőkben.
Folytatás: A Föld keletkezése
nyitókép: pixabay.com
Forrás: GOLDENEYE DEKÓDOLT BIBLIA
Könyvajánló:
Kérlek oszd meg, ha tetszett, hogy ismerőseid is olvashassák. Köszönöm!